Nasz sprzęt |
rospuda@rospuda.pl +48 604 18 00 83

Nasz sprzęt – już najlepsza flota kajakowa w Polsce !


DSC01140 DSC00299 DSC00299
 

Kajaki 2 osobowe

Caribou Adventure

Luksusowy, polietylenowy typu otwartokokpitowego. Siedzenia i oparcia: ergonomiczne, składane oparcia, przesuwane siedziska, z miękkimi obiciami piankowymi, dodatkowo zamontowano klamry zaciskowe z dźwignią dla większej wygody kajakarza, geometria fotela z wyższym podudziem, ciasnym osadzeniem w kadłubie i tylnymi podpórkami siedziska blokującymi wychylenie kajakarza do tyłu przy dużym nacisku na wiosła.

Rewelacyjny, autorski kajak Polskiej produkcji. To rezultat współpracy Kayakzone z uznanymi światowymi projektantami i producentami.

Projekt w finale międzynarodowego konkursu Red Dot Award: Design Concept 2018 w Singapurze !

Nautyka to efekt wieloletniego doświadczenia w projektowaniu i budowaniu uznanych w Europie Polskich kajaków WIG-Kayaks. Modelowanie dna wykonane ręcznie od podstaw w technologii kompozytowej 1:1. Design pokładu i wyposażenia to efekt wielomiesięcznej pracy rozpoznawanych na świecie i odnoszących sukcesy (Nagrody RED DOT) Polskich młodych projektantów produktu. 

Materiały oraz wykonanie najwyższej światowej jakości. 

długość: 428cm

szerokość: 81 cm

waga: 40kg

ładowność: 300 kg

pojemność: 500 l

wymiary zewnętrzne krawędzi kokpitu: 222cm x 60cm

komora bagażowa: opcjonalnie 

ster: opcjonalnie 

podnóżki regulowane

głębokość kokpitu: 32-33 cm

profil dna: płaskie z podwójnym wewnętrznym kilem

korek spustowy: Tak

mapnik: 2 szt

Umiejętności kajakarza: początkujący i średniozaawansowany 

Przeznaczenie: kilkudniowa wyprawa rekreacyjna

Polecany na jeziora, rzeki z przeszkodami i przepłyceniami
Kajak Perception Prodigy II rental nowość 2014

Luksusowy, polietylenowy. Kolor niebieski, parametry jak Prodigy II expedition ale bez luku na rufie i z wygodnymi siedzeniami Perception typu Rental Seat System. Brak steru. Opcjonalnie szczelny fartuch.

Prodigy-II-14.5-Rental_blue

 —

Kajak Perception Horizon expedition tylko u nas w najwyższej wersji wyposażenia

Luksusowy, polietylenowy 2-osobowy sprawdzonej firmy Perception (made in UK) z dwudzielnym kokpitem – Wygodne i wyprofilowane siedziska z oparciami i regulacjami. Siedzisko i oparcie pokryte specjalną pianką. Podnóżki boczne poprawiają komfort długich wypraw. Specjalne podwójne uchwyty na dziobie i rufie są pomocne przy przenoszeniu kajaka. Płaskodenny, dobrze trzymający kurs dzięki dwóm podłużnym wgłębieniom na dnie. Szybki, lekki i zwrotny. Sporotowo – turystyczny charakter kajaka idealnie sprawdza się zarówno na rzeki jak i jeziora. Łatwo pokonuje przeszkody w postaci zwalonych drzew lub kamieni. Brak steru. Fartuchy w opcji.

długość: 488 cm
szerokość: 76 cm
wysokość pokładu: 37 cm
waga: 36 kg
kokpit: 54 cm x 86 cm
komory bagażowe: 2 szt. – z elastycznymi, owalnymi pokrywami, oddzielone szczelną grodzią od kokpitu
max. ładowność: 280 kg
mapnik: 2 szt.

Horizon_yellow

Kajak Perception Vista zaprojektowany w 2005r, mimo to niezmiennie popularny

Uznany, polietylenowy kajak 2-osobowy sprawdzonej firmy Perception (made in UK) z otwartym kokpitem, który zapewnia komfortowy wypoczynek przy długich wyprawach oraz dodatkowo bardzo dużo miejsca na w bagaż. Wygodne i wyprofilowane siedzenia ze składanymi oparciami. Siedzisko i oparcie pokryte miękką gąbką. Siedzisko z wgłębieniem na napoje. Możliwość regulacji odległości siedzeń (przedniego i tylnego) względem siebie. Praktyczne rączki pomocne przy przenoszeniu kajaków. Kajak płaskodenny oraz bardzo sterowny (ułatwiają to dwa podłużne wgłębienia na dnie). Brak steru. Opcjonalnie szczelne fartuchy.
Posiada możliwość zamontowania dodatkowego siedziska dla małego dziecka.

długość: 485 cm
szerokość: 82 cm
wysokość pokładu: 40 cm
waga: 40 kg
kokpit: 66cm x 232cm
komory bagażowe: brak
max. ładowność: 300 kg
mapnik: 1 szt.

 

Kajaki 1 osobowe

Kajak Perception Acadia expedition

Luksusowy, polietylenowy kajak 1-osobowy sprawdzonej firmy Perception (made in UK) z optymalnym kokpitem (82 x 46 cm), który zapewnia wypoczynek w pojedynkę. Komfortowe siedzisko i regulowane oparcie pokryte specjalną pianką oraz przesuwane podnóżki boczne pozwalają na wygodne i długie wyprawy. Praktyczne rączki pomocne przy przenoszeniu kajaka. Kajak płaskodenny, dobrze trzymający kurs dzięki dwóm podłużnym wgłębieniom na dnie i smukłej linii kila. Szybki i zwrotny – idealny na rzeki i jeziora. Brak steru.

długość: 374 cm
szerokość: 72 cm
waga: 21 kg
komory bagażowe: 1 szt. – z elastyczną, owalną pokrywą, oddzielona szczelną grodzią od kokpitu
max. ładowność: 180 kg
mapnik: 1 szt.

Acadia_exp

Canoe

Canoe TAHE MARINE Yuma

YUMA Canoe trzyosobowe polietylenowe z estońskiego Tahe Marine. Sprawdzona, ciekawa i dobrze prezentująca się konstrukcja. Duża pojemność. Wysoka stabilność. Trzymanie kierunku podczas płynięcia ułatwia profilowane wieloliniowy profil dna. Twardy polietylen, ekstremalnie odporny.
Canoe wyjątkowo nadaje się do ciężkiej pracy w wypożyczalniach i trudnych warunkach.

długość: 470 cm
szerokość: 95 cm
waga: 44 kg
ławki: 3 szt.
max. ładowność: 400 kg

yuma_2

Canoe Apache 15 (Rainbow)

Canoe idealne dla rodziny, wytrzymały i stabilny. Wykonany z trójwarstwowego polietylenu typu Sandwich (przez to jest lekkie). Posiada trzy drewniane ławki z oplotem. Wygodne uchwyty ułatwiające przenoszenie canoe.

długość: 450 cm
szerokość: 94 cm
waga: 36 kg
ławki: 3 szt.
max. ładowność: 400 kg

canoe_2 canoe_1

Wiosła

Wiosło polietylenowe

Bardzo lekkie wiosło z drążkiem aluminiowym. Pióra skrętne wykonane z polietylenu.

Wiosło polietylenowe Dr Kajak

Turystyczne wiosło z aluminiowym drążkiem. Pióra wykonane z bardzo sprężystego i lekkiego polietylenu w opcji prostej i skrętnej.

Długość: 210-225 cm
Średnica: 30 mm

Kamizelki

Kamizelka asekuracyjna CSR

Kamizelka posiada elastyczne boki oraz regulowane pasy naramienne oraz pas biodrowy ze sprzączką. Wygodny zamek YKK Heavy-duty.

Kamizelka_przod Kamizelka_tyl

Worki wodoszczelne Aquarius

Profesjonalne worki wykonane z materiału PCV zapewniające bezpieczny i suchy transport bagażu w czasie spływu (zwłaszcza w mniej sprzyjających warunkach pogodowych lub w razie ewentualnych ekstremalnych przygód na wodzie… :). Prosty i niezawodny sposób zamykania. Pojemność: 30 l, 40 l i 59 l.

worki1

Worki wodoszczelne RTM

Worki wodoszczelne z zaworem do nadmuchiwania i spuszczanie powietrza. Materiał specjalnie wzmacniany.
Pojemność: 50l.

worki_rtm