NOWOŚCI
rospuda@rospuda.pl +48 604 18 00 83

Najnowsze kajaki Perception Prodigy w wersji expedition:

Kajak Perception Prodigy 12.0 expedition – mamy go jako jedyni w Polsce, nowość 2016

Luksusowy, polietylenowyprodigy-120Najnowszy polietylenowy kajak 1-osobowy Perception (made in USA) z przestronnym otwartym kokpitem. Daje to możliwość pływania z małym dzieckiem lub pupilem. Pokład serii Prodigy jest wizualnie masywniejszy, nowocześniejszy, z wyraźniejszymi liniami charakterystycznymi dla projektów Perception, przez co uzyskano dodatkową sztywność. Kokpit jest węższy i dłuższy co daje dużą wygodę i bezpieczeństwo przy wsiadaniu. Dwa wklęsłe kile są szersze i sztywniejsze, dzięki czemu dno kajaka jest mniej podatne na odkształcenia i lepiej trzyma kierunek na wprost.

Na gładkich wodach schodzący niżej dziób lepiej utrzymuje nadany kurs kajaka i nie odpada przy podmuchach bocznego wiatru. Wymienna końcówka kila to sprawdzony patent zabezpieczający przed przetarciem. Jedna z najbardziej pakownych jedynek, dużo miejsca w dziobie i kokpicie, łatwy dostęp do komory bagażowej poprzez owalną pokrywę. Siedzenia najwygodniejszej konstrukcji Zone DLX, segmentowa gruba pianka neoprenowa z regulacją w trzech płaszczyznach. Standardem są regulowane wytrzymałe oparcia na stopy (podnóżki). Dodatkowe ochraniacze na kolana i uda oraz przydatne olinowanie.

Przylegające i samo chowające się masywne rączki nie są narażone na wyrwanie lub przetarcie podczas transportów lub pokonywania przeszkód w postaci zwalonych drzew na szlaku. Posiada możliwość zamontowania dodatkowego siedziska dla małego dziecka do lat 5. Brak steru. Brak opcji Fartucha.
Na wodzie prezentuje się wyjątkowo elegancko i komfortowo.

długość: 369 cm
szerokość: 69 cm
wysokość pokładu: 40cm
waga: 24 kg
kokpit: 58cm x 130cm
komory bagażowe: 1 szczelna na rufie z obszerną, owalną pokrywą
siedzenia: typu Zone DLX, ekstremalnie wygodne, 3 stopnie regulacji: wysokości i odchylenia oparcia oraz wysokości siedziska pod udami
dodatkowo: piankowe ochraniacze kolan/ud na krawędzi kokpitu
max. ładowność: 159 kg
mapnik: 2 szt.

Kajak Perception Prodigy II expedition – tylko u nas, nowość 2014

Luksusowy, polietylenowyProdigy-II-14.5_yellow

Najnowszy polietylenowy kajak 2-osobowy Perception z otwartym kokpitem. Pokład jest wizualnie masywniejszy, nowocześniejszy, z wyraźniejszymi liniami charakterystycznymi dla projektów Perception, przez co uzyskano dodatkową sztywność konstrukcji w stosunku do Visty. Linia krawędzi kokpitu jest węższa za to bardziej zwarta i bezpieczniejsza przy niekontrolowanych przechyłach, i wlewaniu się wody zza burty. Dwa wklęsłe kile są szersze i sztywniejsze, dzięki czemu dno kajaka jest mniej podatne na odkształcenia i lepiej trzyma kierunek na wprost.

Na gładkich wodach schodzący niżej dziób lepiej utrzymuje nadany kurs kajaka i nie odpada przy podmuchach bocznego wiatru. Wymienna końcówka kila to sprawdzony patent zabezpieczający przed przetarciem, gdy załadowany kajak jest często ciągnięty przez użytkownika za dziób podczas przenosek po utwardzonych nawierzchniach. Manewrowanie krótszym kajakiem jest łatwiejsze, a ograniczenie praktycznej ładowności nieodczuwalne. Siedzenia najwyższej na rynku klasy Zone DLX, pokryte segmentową, grubą pianką neoprenową z regulacją w trzech płaszczyznach. Standardem są łatwo regulowane wytrzymałe oparcia na stopy dla każdej osoby.

Przylegające i samo chowające się masywne rączki nie są narażone na wyrwanie lub przetarcie podczas transportów lub pokonywania przeszkód w postaci zwalonych drzew na szlaku. Posiada możliwość zamontowania dodatkowego siedziska dla małego dziecka do lat 5. Brak steru. Fartuchy w opcji.
Na wodzie prezentuje się wyjątkowo elegancko i komfortowo.

długość: 442 cm
szerokość: 79 cm
wysokość pokładu: 40cm
waga: 33 kg
kokpit: 58cm x 229cm
komory bagażowe: 1 szczelna na rufie
siedzenia: typu Zone DLX, ekstremalnie wygodne, 3 stopnie regulacji: wysokości i odchylenia oparcia oraz wysokości siedziska pod udami
max. ładowność: 250 kg
mapnik: 2 szt.