O NAS
rospuda@rospuda.pl +48 604 18 00 83

O Nas

Przedsiębiorstwo Turystyczne Rospuda powstało w 2000 roku.

Ponad dziesięć lat organizujemy spływy kajakowe i imprezy integracyjne. Zaufało nam mnóstwo osób, którzy cenią aktywny wypoczynek pokonując w kajaku szlaki wyjątkowych przyrodniczo rzek Suwalszczyzny. Choć na mapie Polski w ciągu ostatnich kliku lat przybyło kilkadziesiąt nowych tras do kajakowania to Pojezierze Augustowsko-Suwalskie dla wielu jest tym niezapomnianym doświadczeniem, prawdziwie wakacyjnym, najpierwszym, magicznym.

firma_12

Choć swoje dzieciństwo spędziliśmy nad Rospudą to przygodę z kajakami rozpoczęliśmy dopiero na studiach, namawiani wielokrotnie do organizowania studenckich wypadów wakacyjnych. Na kartce papieru, „ucząc się” do egzaminu sesji zimowej późno w nocy nabazgrałem logo „Rospuda spływ” i tak rozpoczęła się moja przygoda z firmą PT Rospuda. Pierwsze spływy kajakowe organizowaliśmy tylko w wakacje i tylko dla studentów. Łącząc wiele atrakcji dodatkowych takich windsurfing, narty wodne, sauny, paintball wyznaczyliśmy wówczas nowy standard wyjazdów na kajak. Wiele powstałych później firm wzorowało się na naszych pomysłach i ideach. Do tej pory zresztą nieodmiennie bawią nas kopiowane przez inne firmy nasze działania, pomysły, opisy, teksty, oferty i kajaki na których pływamy.

firma_8 firma_7

firma_6 firma_5

Jednodniowy spływ Rospudą to propozycja świetnie spędzonego czasu na kajaku w otaczającej dziewiczej przyrodzie Doliny Rospudy. Odcinek Rospudy Małe Raczki-Święte Miejsce spełnia oczekiwania doświadczonych jak i początkujących kajakarzy oferując wiele atrakcji na trasie. Trudno o lepiej zaplanowany dzień na Suwalszczyźnie jak spędzony w dobrym wygodnym kajaku na wodzie i słonecznej pogodzie. Stąd tak dużo osób postanawia kilka razy opływać tę samą trasę za każdym razem odkrywając coś nowego dla siebie.

firma_4 firma_3

Dla wielu aktywne wyjazdy „na Mazury pod namiot” wydają się być mniej interesującą opcją niż śródziemnomorskie plaże w zasięgu tanich przelotów. Jednak każdego roku spotykamy się z bardzo entuzjastycznymi opiniami osób odkrywających, mimo zmiennej pogody, piękno Doliny Rospudy, Czarnej Hańczy, Blizny, Marychy, Szeszupy lub Kanału Augustowskiego. Opowieści z przepłyniętych szlaków jakimi dzielą się osoby, które z nami postanowiły spędzić na kajaku dzień, weekend, tydzień lub firmową imprezę integracyjną motywują nas każdego sezonu do pracy i to pracy z satysfakcją.
Spełniając kolejne oczekiwania rozszerzyliśmy działania o nowe rzeki, ciekawe oferty, nowoczesne kajaki, dogodne bazy kajakowe, sklep kajakarza a wiele nowych planów chcemy zrealizować jak tylko starczy nam czasu.

firma_10 firma_11

Poprawiamy jakość dla Was. W roku 2014 wyjątkowo intensywnie, więc zaczęliśmy tak jak kiedyś na początku – nowym czystym logo, które wyraża dążenie do czystej i czytelnej oferty, uproszczonych rozwiązań i ceny bez ukrytych dopłat. Realizujemy to między innymi poprzez ofertę wszystkich spływów jedniodniowych na czterech rzekach z kilku naszych baz.

W PT Rospuda od początku podejmowaliśmy finansowe wyzwanie dążenia do podnoszenia jakości turystycznych imprez kajakowych. To my pierwsi w regionie wprowadziliśmy do oferty nowoczesne, bardzo wygodne kajaki polietylenowe oraz otworzyliśmy centrum testowe światowego producenta kajaków PERCEPTION.

firma firma_1

Awantura wokół obwodnicy Augustowa pokazała światu unikatowy obszar Doliny Rospudy. Mało znana przedtem rzeka Rospuda stała się celem wypraw rzeszy turystów. Niezagospodarowany i nieoznaczony do tej pory szlak kajakowy Rospudy postanowiliśmy chronić na miarę naszych możliwości. Od roku 2010 (kiedy to pierwsi zainicjowaliśmy akcję) do dziś podejmujemy coroczne sprzątanie rzeki w „Akcji Czysta Rospuda” na jej najbardziej uczęszczanym odcinku. Okazało się, że największym kłopotem wówczas były zalegające śmieci po mieszkańcach a nie turystach. Byliśmy jedyną firmą turystyczną, której zależało na takiej ochronie Rospudy realizując Akcję z własnych środków. Po kilku sezonach cieszy nas bardzo skala i efekty tych prac.

Spływy kajakowe i kajaki to nasza pasja.

Edyta i Marcin oraz Ania, Natalia, Fabian, Tomek, Bernard, Damian

a także ci, którzy kształtowali i dzielili z nami wspólną pasję: Wanda, Asia, Edyta, Monika, Karolina, Ewa, Marta, Ania, Marek, Szymon, Krzysiek, Paweł, Michał, Marek, Damian, Krzysiek, Michał, Marek, Wojtek, Grzesiek, Piotrek, Michał, Łukasz

24 kwietnia 2010 Akcja – Czysta Rospuda. Wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Suwałkach zorganizowaliśmy akcję sprzątania Rospudy. Program Akcji – Czysta Rospuda.

W kwietniu 2014 Akcja – Czysta Rospuda. Coraz bardziej nagłaśniana przez media (link do TVPBiałystok: http://www.tvp.pl/szukaj?query=akcja+czysta+rospuda&category=tvp&type=wszystkie&sort_by=date&sort_order=desc)

A w wolnym czasie …