Nasz sprzęt |
rospuda@rospuda.pl +48 604 18 00 83

Nasz sprzęt – już najlepsza flota kajakowa w Polsce !

Kajaki 2 osobowe

Kajak Prijon CL470 RELAX tylko u nas nowość 2017

Kajak Prijon CL470 Relax wyprodukowany w Niemczech przez najbardziej znanego producenta z 50 letnim doświadczeniem w projektowaniu i produkcji kajaków.

Solidna i przemyślana konstrukcja. Nowy otwarty kajak dwuosobowy w dużej rodzinie Prijona, którego wyróżnia stosowany specjalny polietylen HTTP w technologii rozdmuchu (nie rotomoldingu) co zapewnia równomierną grubość ścianek kadłuba, sztywność i lekkość konstrukcji.
Kompaktowy kształt, dużo przestrzeni w kokpicie oraz wygodne siedzenia z regulowanymi oparciami, to zalety, które doceni każdy użytkownik. Dobra manewrowość i duża stabilność tego kajaka sprawia, że nawet początkujący kajakarze czują się w nim pewnie.
Przednie siedzenie przesuwane w stronę rufy by umożliwić pływanie w pojedynkę z równo rozłożonym ciężarem. Pojemna komora bagażowa w rufie pozwoli spakować podręczne rzeczy zarówno na krótszą jak i dłuższą wędrówkę.
Opcjonalny fotelik dla dziecka ok 7 lat, który może być szybko zainstalowany umożliwia rodzinne kajakowanie. Podnóżki typu zigzag, zamykana szczelnie komora rufowa, wymienna końcówka kila chroni kadłub przed przetarciem, olinowanie w części dziobowej, wygodne rączki. Brak steru. Opcjonalnie szczelny fartuch.

długość: 476 cm
szerokość: 76 cm
wysokość pokładu: 37cm
waga: 35 kg
kokpit: otwartokokpitowy
komory bagażowe: 1 szczelna na rufie w TOUR/bez komory w wersji BASIC
siedzenia: przesuwane, ergonomiczne siedzisko z regulacją odchylenia oparcia oraz neoprenowymi miękkimi nakładkami
max. ładowność: 250 kg
mapnik: 1 szt.

Relax_Tour_widok_red

Relax_Tour_red

Kajak Prijon CL490 tylko u nas nowość 2017

Kajak Prijon CustomLine 490 charakteryzuje się atrakcyjnym wyglądem. Kształt kadłuba gwarantuje duże bezpieczeństwo na wodzie. Wyraźne, nowoczesne linie boczne, szerokie dno zapewniają wysoki poziom stabilności poprzecznej przy jednoczesnym zachowaniu dobrej zwrotności CL 490. W części rufowej mocno zaznaczony kil daje świetną stabilność kierunkową. Przestronne kokpity pozwolą z łatwością wsiadać i wysiadać z kajaka. Nowe wysokie oparcie i pozostałe wyposażenie CL 490 zapewni znakomity komfort, z którego od lat słyną kajaki firmy Prijon. Podnóżki typu zigzag, zamykana szczelnie komora rufowa, olinowanie w części dziobowej, wygodne rączki. Wysoka pochylona linia kokpitów dostarcza dużej przestrzeni wewnątrz dzięki czemu kajak świetnie nadaje się na długie wyprawy z bagażem. Brak steru. Opcjonalnie szczelne fartuchy.

długość: 490 cm
szerokość: 70 cm
wysokość pokładu: 37cm
waga: 32 kg
kokpit: 2 x 100cm x 52cm
komory bagażowe: 1 szczelna na rufie w TOUR/bez komory w wersji BASIC
siedzenia: ergonomiczne siedzisko z regulacją odchylenia oparcia oraz neoprenowymi miękkimi nakładkami
max. ładowność: 240 kg
mapnik: 1 szt.

CL_490_gora_mango

CL_490_bok_mango

Kajak TAHE MARINES LifestyleDuo expedition ze sterem ten kajak ma wszystko i jest tylko u nas – nowość 2017

Kajak Lifestyle Duo estońskiej firmy Tahe to dwukokpitowy, rodzinny kajak zapewniający zarówno prędkość i manewrowość jak i komfort z dużą pojemnością bagażową. Odpowiedni dla średnich i większych rozmiarów kajakarzy. Znacząco duży kokpit ułatwia wsiadanie. Łukowy kształt dna został zaprojektowany tak by zachować stabilność początkową tak ważną dla początkujących kajakarzy. Dwie szczelne komory na dziobie i rufie ułatwiają dostęp do bagażu. Projektanci linii Lifestyle daleko przewyższyli oczekiwania nabywców tego kajaka, którzy miło będą zaskoczeni większym wymiarem kokpitów, wyjątkową stabilnością i pełnym wyposażeniem w standardzie odróżniającymi od konkurencji. Dwa siedzenia DELUXE z miękkimi regulowanymi oparciami i wyprofilowanymi miękkimi siedziskami. Podnóżki regulowane, pełne olinowanie, ster, wygodne rączki. Polietylen trzywarstwowy.

Solidna i przemyślana konstrukcja

długość: 525 cm
szerokość: 69 cm
wysokość pokładu: 37cm
waga: 42 kg
kokpit: 2 x 96cm x 53cm
komory bagażowe: 2 szczelne na dziobie i rufie
siedzenia: ergonomiczne siedzisko z regulacją odchylenia oparcia oraz neoprenowymi miękkimi nakładkami
max. ładowność: 260 kg
mapnik: 3 szt. + olinowanie
ster SMART TRACK + regulowane podnóżki

lifestyle_duo_pe 1lifestyle_duo_pe yellowlifestyle_duo_pe red

Kajak Perception Prodigy II expedition tylko u nas w najwyższej wersji wyposażenia, nowość 2014

Luksusowy, polietylenowy. Najnowszy polietylenowy kajak 2-osobowy Perception z otwartym kokpitem. Pokład jest wizualnie masywniejszy, nowocześniejszy, z wyraźniejszymi liniami charakterystycznymi dla projektów Perception, przez co uzyskano dodatkową sztywność konstrukcji w stosunku do Visty. Linia krawędzi kokpitu jest węższa za to bardziej zwarta i bezpieczniejsza przy niekontrolowanych przechyłach, i wlewaniu się wody zza burty. Dwa wklęsłe kile są szersze i sztywniejsze, dzięki czemu dno kajaka jest mniej podatne na odkształcenia i lepiej trzyma kierunek na wprost. Na gładkich wodach schodzący niżej dziób lepiej utrzymuje nadany kurs kajaka i nie odpada przy podmuchach bocznego wiatru. Wymienna końcówka kila to sprawdzony patent zabezpieczający przed przetarciem, gdy załadowany kajak jest często ciągnięty przez użytkownika za dziób podczas przenosek po utwardzonych nawierzchniach.
Manewrowanie krótszym kajakiem jest łatwiejsze, a ograniczenie praktycznej ładowności nieodczuwalne. Siedzenia jak zwykle prawie doskonale wyprofilowane, pokryte wymiennymi panelami miękkiej, grubej pianki z miejscem na napój. Wyjątkowym udogodnieniem jest regulacja położenia siedzeń względem siebie oraz składane oparcia. Standardem są regulowane wytrzymałe oparcia na stopy dla każdej osoby. Przylegające i samo chowające się masywne rączki nie są narażone na wyrwanie lub przetarcie podczas transportów lub pokonywania przeszkód w postaci zwalonych drzew na szlaku. Posiada możliwość zamontowania dodatkowego siedziska dla małego dziecka do lat 5. Brak steru. Fartuch w opcji. Na wodzie prezentuje się wyjątkowo elegancko i komfortowo.

długość: 442 cm
szerokość: 79 cm
wysokość pokładu: 40cm
waga: 33 kg
kokpit: 58cm x 229cm
komory bagażowe: 1 szczelna na rufie
siedzenia: typu Zone DLX, ekstremalnie wygodne, z regulacją wysokości i odchylenia oparcia oraz wysuwu siedziska
max. ładowność: 250 kg
mapnik: 2 szt.

 Prodigy-II-14.5_yellow

prodigyIIexp_1prodigyIIexp_2prodigyIIexp_3

Kajak Perception Prodigy II rental nowość 2014

Luksusowy, polietylenowy. Kolor niebieski, parametry jak Prodigy II expedition ale bez luku na rufie i z wygodnymi siedzeniami Perception typu Rental Seat System. Brak steru. Opcjonalnie szczelny fartuch.

Prodigy-II-14.5-Rental_blue

 —

Kajak Perception Horizon expedition tylko u nas w najwyższej wersji wyposażenia

Luksusowy, polietylenowy 2-osobowy sprawdzonej firmy Perception (made in UK) z dwudzielnym kokpitem – Wygodne i wyprofilowane siedziska z oparciami i regulacjami. Siedzisko i oparcie pokryte specjalną pianką. Podnóżki boczne poprawiają komfort długich wypraw. Specjalne podwójne uchwyty na dziobie i rufie są pomocne przy przenoszeniu kajaka. Płaskodenny, dobrze trzymający kurs dzięki dwóm podłużnym wgłębieniom na dnie. Szybki, lekki i zwrotny. Sporotowo – turystyczny charakter kajaka idealnie sprawdza się zarówno na rzeki jak i jeziora. Łatwo pokonuje przeszkody w postaci zwalonych drzew lub kamieni. Brak steru. Fartuchy w opcji.

długość: 488 cm
szerokość: 76 cm
wysokość pokładu: 37 cm
waga: 36 kg
kokpit: 54 cm x 86 cm
komory bagażowe: 2 szt. – z elastycznymi, owalnymi pokrywami, oddzielone szczelną grodzią od kokpitu
max. ładowność: 280 kg
mapnik: 2 szt.

Horizon_yellow

horizon_1horizon_2

Kajak Perception Vista zaprojektowany w 2005r, mimo to niezmiennie popularny

Uznany, polietylenowy kajak 2-osobowy sprawdzonej firmy Perception (made in UK) z otwartym kokpitem, który zapewnia komfortowy wypoczynek przy długich wyprawach oraz dodatkowo bardzo dużo miejsca na w bagaż. Wygodne i wyprofilowane siedzenia ze składanymi oparciami. Siedzisko i oparcie pokryte miękką gąbką. Siedzisko z wgłębieniem na napoje. Możliwość regulacji odległości siedzeń (przedniego i tylnego) względem siebie. Praktyczne rączki pomocne przy przenoszeniu kajaków. Kajak płaskodenny oraz bardzo sterowny (ułatwiają to dwa podłużne wgłębienia na dnie). Brak steru. Opcjonalnie szczelne fartuchy.
Posiada możliwość zamontowania dodatkowego siedziska dla małego dziecka.

długość: 485 cm
szerokość: 82 cm
wysokość pokładu: 40 cm
waga: 40 kg
kokpit: 66cm x 232cm
komory bagażowe: brak
max. ładowność: 300 kg
mapnik: 1 szt.

vista_m vista2_m

Kajak DAG Pro Tour 470 zaprojektowany w 2006r, bardzo popularny

Polietylenowy kajak 2-osobowy sprawdzonej firmy DAG dystrybuowany przez Aquariusa. Wyprofilowane, bardzo wygodne siedzenia ze składanymi oparciami. Kajak wykonany z trwałego materiału ze wzmocnieniami obręczy kokpitu. Otwarty kokpit z wysokimi burtami (wys. 0,41 m) umożliwia komfort pływania jak również ułatwia załadunek bagażu.
Na dziobie znajduje się zakręcany korek do wylewania wody z wnętrza kokpitu kajaka. Kajak płaskodenny z dwoma podłużnymi wgłębieniami na dnie ułatwiającymi utrzymanie kursu, stabilny i łatwy w manewrowaniu. Brak steru. Posiada możliwość zamontowania dodatkowego siedziska dla małego dziecka.

długość: 4,70 m
szerokość: 0,78 m
waga: 39 kg
komory bagażowe: 1szt. (ładowność 90 l) – oddzielona grodzią (uwaga ! nie jest szczelna)
max. ładowność: 290 kg
mapnik: 1 szt.

protour_m protour2_m

Kajaki 1 osobowe

Kajak Perception Acadia expedition

Luksusowy, polietylenowy kajak 1-osobowy sprawdzonej firmy Perception (made in UK) z optymalnym kokpitem (82 x 46 cm), który zapewnia wypoczynek w pojedynkę. Komfortowe siedzisko i regulowane oparcie pokryte specjalną pianką oraz przesuwane podnóżki boczne pozwalają na wygodne i długie wyprawy. Praktyczne rączki pomocne przy przenoszeniu kajaka. Kajak płaskodenny, dobrze trzymający kurs dzięki dwóm podłużnym wgłębieniom na dnie i smukłej linii kila. Szybki i zwrotny – idealny na rzeki i jeziora. Brak steru.

długość: 374 cm
szerokość: 72 cm
waga: 21 kg
komory bagażowe: 1 szt. – z elastyczną, owalną pokrywą, oddzielona szczelną grodzią od kokpitu
max. ładowność: 180 kg
mapnik: 1 szt.

Acadia_exp

Canoe

Canoe TAHE MARINE Yuma

YUMA Canoe trzyosobowe polietylenowe z estońskiego Tahe Marine. Sprawdzona, ciekawa i dobrze prezentująca się konstrukcja. Duża pojemność. Wysoka stabilność. Trzymanie kierunku podczas płynięcia ułatwia profilowane wieloliniowy profil dna. Twardy polietylen, ekstremalnie odporny.
Canoe wyjątkowo nadaje się do ciężkiej pracy w wypożyczalniach i trudnych warunkach.

długość: 470 cm
szerokość: 95 cm
waga: 44 kg
ławki: 3 szt.
max. ładowność: 400 kg

yuma_2

Canoe Apache 15 (Rainbow)

Canoe idealne dla rodziny, wytrzymały i stabilny. Wykonany z trójwarstwowego polietylenu typu Sandwich (przez to jest lekkie). Posiada trzy drewniane ławki z oplotem. Wygodne uchwyty ułatwiające przenoszenie canoe.

długość: 450 cm
szerokość: 94 cm
waga: 36 kg
ławki: 3 szt.
max. ładowność: 400 kg

canoe_2 canoe_1

Wiosła

Wiosło polietylenowe

Bardzo lekkie wiosło z drążkiem aluminiowym. Pióra skrętne wykonane z polietylenu.

kajaki_wioslo_plastikowe

Wiosło polietylenowe Dr Kajak

Turystyczne wiosło z aluminiowym drążkiem. Pióra wykonane z bardzo sprężystego i lekkiego polietylenu w opcji prostej i skrętnej.

Długość: 210-225 cm
Średnica: 30 mm

drkajak_2

Kamizelki

Kamizelka asekuracyjna CSR

Kamizelka posiada elastyczne boki oraz regulowane pasy naramienne oraz pas biodrowy ze sprzączką. Wygodny zamek YKK Heavy-duty.

Kamizelka_przod Kamizelka_tyl

Kamizelka asekuracyjna Tribord

Kamizelka wykonana z lekkiej pianki, zapinana na suwak. Posiada elastyczne boki oraz regulowany pas biodrowy ze sprzączką oraz pas krokowy. Odblaskowe wstawki (w wersji dla dzieci). Różne rozmiary.

Tri

Kamizelka asekuracyjna Aquarius

Kamizelka posiada dwa boczne pasy z klamrami oraz pas krokowy, który zapobiega wysunięciu się z kamizelki.

kajaki_kamizelka

Worki wodoszczelne Aquarius

Profesjonalne worki wykonane z materiału PCV zapewniające bezpieczny i suchy transport bagażu w czasie spływu (zwłaszcza w mniej sprzyjających warunkach pogodowych lub w razie ewentualnych ekstremalnych przygód na wodzie… :). Prosty i niezawodny sposób zamykania. Pojemność: 30 l, 40 l i 59 l.

worki1

Worki wodoszczelne RTM

Worki wodoszczelne z zaworem do nadmuchiwania i spuszczanie powietrza. Materiał specjalnie wzmacniany.
Pojemność: 50l.

worki_rtm

Namioty

Namioty Quechua

Namioty Quechua typu igloo 2 i 3 osobowe. Namiot składa się z pomieszczenia mieszkalnego i przedsionka. Nieprzemakalny tropik.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA