O Nas |
rospuda@rospuda.pl +48 604 18 00 83

O Nas

Wypożyczalnia kajaków ROSPUDA.PL powstała w 2000 roku.

Posiadamy:
Licencję nr 0052195 na wykonywanie krajowego transportu drogowego osób
Terminal płatniczy do płatności kartą

Ponad piętnaście lat organizowaliśmy spływy kajakowe i imprezy integracyjne. Zaufało nam mnóstwo osób, którzy cenią aktywny wypoczynek pokonując w kajaku szlaki wyjątkowych przyrodniczo rzek Suwalszczyzny. Choć na mapie Polski w ciągu ostatnich kliku lat przybyło kilkaset nowych tras do kajakowania to Pojezierze Augustowsko-Suwalskie dla wielu jest tym niezapomnianym doświadczeniem, prawdziwie wakacyjnym, najpierwszym, magicznym.

Pierwsze nasze spływy kajakowe odbywały się tylko w wakacje i tylko dla studentów. Łącząc wiele atrakcji dodatkowych takich windsurfing, narty wodne, sauny, paintball wyznaczyliśmy wówczas nowy standard wyjazdów na kajak. Wiele powstałych później firm wzorowało się na naszych pomysłach i ideach.
Obecnie skupiamy się na tym co jest dla kajakarza najważniejsze czyli niezawodny sprzęt z najwyższej półki i jego transport na czas. Wypożyczamy kajaki i SUP na indywidualne spływy zarówno kilkugodzinne jak i wielodniowe.

Wypożyczenie kajaka na jednodniowy spływ Rospudą to propozycja świetnie spędzonego czasu w otaczającej dziewiczej przyrodzie Doliny Rospudy. Odcinek Rospudy Małe Raczki-Święte Miejsce spełnia oczekiwania doświadczonych jak i początkujących kajakarzy oferując wiele atrakcji na trasie. Trudno o lepiej zaplanowany dzień na Suwalszczyźnie jak spędzony w dobrym wygodnym kajaku na wodzie i słonecznej pogodzie. Stąd tak dużo osób postanawia kilka razy opływać tę samą trasę za każdym razem odkrywając coś nowego dla siebie.

Aktywne wyjazdy „na Mazury pod namiot” mogą wydawać się mniej interesującą opcją niż śródziemnomorskie plaże w zasięgu tanich przelotów. Jednak każdego roku spotykamy się z bardzo entuzjastycznymi opiniami osób odkrywających piękno Doliny Rospudy, Czarnej Hańczy, Biebrzy, Blizny, Marychy, Szeszupy lub Kanału Augustowskiego. Opowieści z przepłyniętych szlaków jakimi dzielą się osoby, które wybrały naszą wypożyczalnię kajaków i postanowiły spędzić na kajaku dzień, weekend, tydzień motywują nas każdego sezonu do pracy i to pracy z satysfakcją.
Spełniając kolejne oczekiwania rozszerzyliśmy działania o nowe rzeki, najnowocześniejsze kajaki w Polsce, dogodne bazy kajakowe, sklep kajakarza, terminal płatniczy do płatności kartą na miejscu a wiele nowych planów jest w trakcie realizacji.

Poprawiamy nieprzerwanie jakość dla Was. Realizujemy to poprzez dostępność naszych kajaków i SUP na kilku rzekach i kilku bazach kajakowych tak aby wasz spływ jedniodniowy na sześciu różnych rzekach Suwalszczyzny miał jedną cenę: 40zł/os.

Awantura wokół obwodnicy Augustowa pokazała światu unikatowy obszar Doliny Rospudy. Mało znana przedtem rzeka Rospuda stała się celem wypraw rzeszy turystów. Niezagospodarowany i nieoznaczony do tej pory szlak kajakowy Rospudy postanowiliśmy chronić na miarę naszych możliwości. Od roku 2010 (kiedy to pierwsi zainicjowaliśmy akcję) do dziś podejmujemy coroczne sprzątanie rzeki w „Akcji Czysta Rospuda” na jej najbardziej uczęszczanym odcinku. Okazało się, że największym kłopotem wówczas były zalegające śmieci po mieszkańcach a nie turystach. Byliśmy wtedy jedyną firmą turystyczną, której zależało na takiej ochronie Rospudy realizując Akcję z własnych środków. Po kilku sezonach cieszy nas bardzo skala i efekty tych prac.

Kajaki to nasza pasja.

Edyta i Marcin

24 kwietnia 2010 Akcja – Czysta Rospuda. Wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Suwałkach zorganizowaliśmy akcję sprzątania Rospudy. Program Akcji – Czysta Rospuda.

W kwietniu 2014 Akcja – Czysta Rospuda. Coraz bardziej nagłaśniana przez media (link do TVPBiałystok: http://www.tvp.pl/szukaj?query=akcja+czysta+rospuda&category=tvp&type=wszystkie&sort_by=date&sort_order=desc)